DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE HIBRIDINIUS IR ELEKTRINIUS AUTOMOBILIUS

1) Kur galima įkrauti IONIQ?

Elektromobilių įkrovimo stotelių yra visoje Lietuvoje, dažniausiai judriausiose vietose: šalia prekybos centrų, degalinėse, prie kavinių ir parduotuvių. Didmiesčiuose įrengtos greito įkrovimo stotelės. Čia rasite įkrovimo stoteles įvairiose pasaulio vietose. Jei važinėji hibridiniu modeliu, nereikės sukti galvos dėl automobilio akumuliatoriaus įkrovimo. Važiuojantis, stabdomas ir laisva eiga judantis automobilis pats įkrauna akumuliatorių.

 

2) Ar mūsų klimato (šalto) juostoje apskritai galima važinėti su hibridiniu arba elektriniu automobiliu?

IONIQ akumuliatorius sukurtas šiaurės šalių klimatui. Jei spaudžiant didesniam šalčiui lauke stovinčiu automobiliu kelias dienas nevažinėsi, akumuliatoriaus energijos kiekis gali sumažėti.  Taigi, kur nors toliau važiuoti automobiliu, kuris šaltu oru kelias dienas nevažinėjo, pakeliui užsuk į įkrovimo stotelę. Kadangi įkrovimo metu automobilis tuo pačiu ir sušyla, įkrovęs akumuliatorių gali sėsti į šiltą automobilį ir leistis į kelionę.

 

laura_charge

 

3) Kokį atstumą galiu nuvažiuoti su vienu įkrovimu?

„IONIQ Electric“ modelio ličio jonų akumuliatoriaus energijos pakanka nuvažiuoti 280 km atstumą. „IONIQ Plug-In“ modelis nuvažiuoja 50 km su įkrautu akumuliatoriumi, o paskui įsijungia benzininis variklis. Su „IONIQ Hybrid“ modeliu galima nuvažiuoti 1320 km. Iš tiesų, nuvažiuotas atstumas priklauso nuo tavo vairavimo stiliaus.

 

4) Kas atsitiks, jeigu važiuojant akumuliatorius visiškai išsikraus?

„IONIQ Electric“ modelyje yra įspėjimo sistema, kuri ekrane parodo, kiek dar kilometrų galima nuvažiuoti. „IONIQ Plug-In“ modelyje, akumuliatoriui išsikrovus įsijungia į benzininis variklis. Tuo pačiu, dirbantis benzininis variklis pradeda krauti akumuliatorių. Jei išsikrauna „IONIQ Hybrid“ modelio akumuliatorius, automobilį toliau varo benzininis variklis, kuris automobiliui judant automatiškai įkrauna akumuliatorių.

 

electric2

 

5) Kiek laiko trunka įkrovimas?

Įkrovimo laikas priklauso nuo to, kiek elektros energijos reikia akumuliatoriui įkrauti. Greitojo įkrovimo būdu savo „IONIQ Electric“ gali įkrauti per 30 minučių.

 

6) Ar IONIQ yra saugus?

Akumuliatorių blokas yra po sėdynėmis, todėl IONIQ svorio centras yra žemai. Tai pagerina automobilio stabilumą ir manevringumą. IONIQ turi autonominę avarinio stabdymo sistemą ir aklosios zonos aptikimo sistemą, bet to automobilyje dar yra pagalbinė eismo juostos laikymosi sistema. Išmanioji prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo sistema ne tik išlaiko pastovų automobilio greitį, bet ir saugų atstumą tarp tavo ir priekyje važiuojančio automobilio. Automobilyje yra 7 saugos oro pagalvės: vairuotojo ir priekinio keleivio, speciali oro pagalvė vairuotojo keliams apsaugoti, šoninės saugos oro pagalvės šalia priekinių sėdynių ir salono lubų apdailos pakraščiuose įrengtos per visą salono ilgį einančios užuolaidinės saugos oro pagalvės, apsaugančios keleivius nuo šoninio smūgio. Saugos požiūriu svarbūs kėbulo konstrukcijos elementai pagaminti karšto štampavimo būdu, naudojant naujos technologijos klijavimo medžiagos ir kt.

 

7) Koks jausmas važiuojant su hibridiniu, elektriniu arba įkraunamu IONIQ?

Daug kas jau žino, kad hibridiniai, o ypač elektriniai automobiliai važiuoja tyliai ir sklandžiai. „IONIQ Hybrid“ šiuo metu yra vienintelis hibridinis automobilis rinkoje, turintis dvigubos sankabos pavarų dėžę. Dėl to šis automobilis yra dinamiškesnis ir sportiškesnis. „IONIQ Electric“ turi didelį sukimo momentą, todėl važiuoja sklandžiai ir dinamiškai.

 

electric_inside

 

8) Kokia yra IONIQ techninė įranga?

Į IONIQ bazinę įrangą įeina: autonominio avarinio stabdymo sistema ir elektroninė stabilumo kontrolės sistema, pajudėjimo įkalnėje pagalbos sistema, pagalbinė eismo juostos laikymosi sistema ir įspėjimo dėl galinio susidūrimo sistema. Be to dar yra elektra valdomi ir šildomi šoniniai veidrodžiai, galinio vaizdo kamera ir dienos šviesos su LED. Išsamų įrangos sąrašą rasite čia: Hibridinis, Elektrinis, Plug-In.

 

9) Kur galėčiau išbandyti IONIQ?

Bandomajam važiavimui „IONIQ Hybrid“ modeliu registruokis artimiausioje „Hyundai“ atstovybėje.

 

10) Norėčiau įsigyti IONIQ modelį savo įmonei.  Kur galėčiau gauti išsamią informaciją apie juos?

Čia rasi visą „Hyundai“ modelių asortimentą: www.hyundai.lt/laimekite-kelione-dviem-i-paryziu
Užpildyk susisiekimo formą ir mes pateiksime tau asmeninį kainos pasiūlymą.

kas yra DCT?