Close

Dažniausiai užduodami klausimai apie hibridinius ir elektrinius automobilius

Kaip elektromobilis krauna 12 V papildomą akumuliatorių? Ekrane užsižiebė vėžlio ženkliukas, ką tai reiškia? Čia rasite atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų.

Įkrovimas Važiavimas Techninė priežiūra

Įkrovimas

lektromobilių įkrovimo stotelių yra visoje Lietuva, jos yra šalia lankomų vietų: prekybos centrų, degalinių, daugiabučių, parduotuvių. Įkrovimo stoteles greitai rasite per automobilio navigacijos sistemą.  Įkrovimo taškus įvairiose pasaulio vietose rasite čia. Hibridinio modelio atveju jaudintis dėl įkrovimo nereikia. Automobilis įkrauna akumuliatorių važiuodamas, stabdydamas ir judėdamas laisvąja eiga.

Įkrovimo laikas priklauso nuo to akumuliatoriaus įkrovos lygio, įkroviklio galios ir automobilio maitinimo galios. Išsamesnės informacijos rasite atitinkamo modelio techniniuose duomenyse, kuriuos pateikia įgaliotasis atstovas.

Gali būti, kad dėl sniego ar ledo sunku atidaryti dangtelį. Šepečiu nuo dangtelio ir aplink jį nuvalykite sniegą bei ledą ir vėl bandykite atidaryti. Jei dangtelis vis tiek neatsidaro, atsargiai padaužykite jį, kad sutrupintumėte ledą, ir vėl bandykite atidaryti. Prieš prijungdami kroviklio kištuką, nuvalykite sniegą nuo po dangteliu esančių krovimo kontaktų ir aplink juos. Baigę krauti, prieš uždarydami dangtelį nuo krovimo kontaktų ir aplink juos nuvalykite ten pripustytą sniegą ar patekusį vandenį.

Greičiausiai įvyko elektros tinklo jungties ar krovimo įrenginio gedimas. Atjunkite kroviklį nuo elektros tinklo ir automobilio. Apžiūrėkite įkrovimo įrenginį ir tinklo jungtį, ar nėra išorinio pažeidimo požymių. Jei ant originalaus įkrovimo įrenginio yra pažeidimo požymių, kreipkitės į „Hyundai“ prekybos atstovą.

Kai elektromobilis sujungtas su įkrovimo stotele, automobilio šildymo ir vėsinimo sistemos gali būti įjungtos. Tai ilgina įkrovimo laiką priklausomai nuo to, kokia apkrova sistemos yra naudojamos. Paprasčiausias būdas yra ekrane sekti iki krovimo pabaigos likusį laiką.

Skambinkite įkrovimo punkte nurodytu pagalbos klientams telefonu. Jei automobilio įkrauti neįmanoma, susisiekite su automobilių pagalbos tarnyba.

Tai priklauso nuo jūsų namų elektros sistemos: kiek fazių naudojama, pagrindinio saugiklio galios, fazių paskirstymo ir pan. Rekomenduojame pasikonsultuoti su specializuota įmone.

Ilgintuvo naudoti nerekomenduojama. Jei visgi tai būtina, visiškai išvyniokite ilgintuvo laidą. Reikia įsitikinti, kad ilginimo laidas tinkamas reikiamam srovės stiprumui perduoti.

Važiavimas

Kiek saugus yra elektromobilis?

Dėl po automobilio dugnu esančio akumuliatorių bloko elektromobilio svorio centras yra ypač žemai. Tai pagerina automobilio manevravimo galimybes ir judrumą. Automobiliai turi autonominę avarinio stabdymo ir aklosios zonos sekimo sistemą, taip pat ir pagalbinę eismo juostos išlaikymo sistemą. Išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema be pastovaus greičio palaiko ir saugų atstumą tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio. Dėl saugumo svarbiausioms kėbulo struktūroms sustiprinti naudotas karštas štampavimas, aukštų technologijų klijai ir pan.

Elektros akumuliatorius (ličio jonų polimerų akumuliatorius) specialiai sukurtas šiaurės šalių klimatui. „Hyundai“ sukurta akumuliatorių šilumos valdymo sistema užtikrina akumuliatoriaus didesnį ekonomiškumą ir ilgesnį veikimo laiką. Jei automobilis liks stovėti dideliame šaltyje kelias dienas, akumuliatorius gali laikyti trumpiau. Todėl planuokite savo keliones taip, kad jei esant dideliam šalčiui nenaudojote automobilio kelias dienas, tai prieš ilgesnę kelionę apsilankykite įkrovimo taške. Automobilis krovimo metu ir sušyla, todėl po įkrovimo galite sėsti į šiltą automobilį ir pradėti kelionę.

Su „Hyundai“ dideliais akumuliatoriniais elektriniais automobiliais mieste galite nuvažiuoti beveik 700 km, o kombinuotai – apie 460 km. Faktiniam nuvažiuojamam atstumui įtakos turi vairavimo stilius ir oro sąlygos. Su „Plug-in“ tipo hibridiniais modeliais galite nuvažiuoti apie 52 km tik elektra, o po to automobilis automatiškai persijungia į benzininį variklį, kad toliau galėtumėte važiuoti hibridiniu režimu.

„Hyundai“ elektromobiliai turi įdiegtą įspėjimo sistemą, kuri gana tiksliai parodo likusį galimą nuvažiuoti atstumą. Įkraunamas hibridas persijungia į benzininį variklį, kai akumuliatorius išsikrauna iki 15 proc. Taip pat benzininis variklis pradeda krauti elektros akumuliatorių, tačiau efektyviausia krauti krovikliu. Hibrido akumuliatoriaus krauti nereikia, nes jis pats automatiškai įsikrauna važiavimo metu.

Elektromobiliams būdingas tylus ir tolygus važiavimas. Visiškai hibridiniai arba „Plug-in“ tipo hibridiniai automobiliai, važiuojantys elektriniu režimu miesto sąlygomis, taip pat yra labai tylūs. Stebėtinai tyliu važiavimu pasižymi ir nauji pusiau hibridinės technologijos automobiliai, pavyzdžiui, „Hyundai BAYON“. Kitais požiūriais hibridiniai ir elektriniai automobiliai nesiskiria nuo tradicinių. Važinėjimas jais nesudaro jokių sunkumų.

Ši lemputė užsidega, kai aukštos įtampos akumuliatorius išsikrauna iki kritinės ribos. Kuo griečiau prijunkite automobilį prie įkroviklio. Jei tęsiate kelionę, automobilis dėl įšsikrovusio akumuliatoriaus gali sustoti.

 

Kaip vidaus degimo variklį turinčiame automobilyje degalų sąnaudos priklauso nuo oro, temperatūros, kelio sąlygų, važiavimo greičio, vairavimo stiliaus ir padangų slėgio, taip tie patys veiksniai turi įtakos ir elektromobilio elektros sąnaudomss. Įprasti ekonomiškumą skatinantys veiksniai ir vairavimo būdai padeda pasiekti ilgesnį nuvažiuojamą atstumą vienu įkrovimu.

Automobilio ekrane galite sekti savo kelionių elektros sąnaudas. Pavyzdžiui: elektros sąnaudos yra 15 kW 100 km. Padauginkite 15 kW iš savo elektros tarifo ir gausite elektros kainą šimtui kilometrų. Įkraunamasis hibridas naudingiausias, kai akumuliatorius iš tinklo įkraunamas kuo dažniau, idealu krauti, kai akumuliatorius ištuštėja. Kuo didesnė elektra nuvažiuojama dalis, tuo ekonomiškesnis automobilis.

Techninė priežiūra

Kai automobilis stovi, automobilio sistema periodiškai tikrina 12 V akumuliatoriaus įkrovimą ir krauna jį pagal poreikį – rečiausiai kas tris dienas. Kai automobilis prijungtas prie kroviklio, automatiškai kraunamas ir 12 V akumuliatorius.

„Hyundai“ aukštos įtampos akumuliatoriams suteikia 8 metų garantiją. Tai ilgą laiką naudoti skirtas gaminys.

Elektromobilio vilkti negalima, jį reikia transportuoti ant vilkiko.

 

Gelbėjimo tarnyba turi vidines instrukcijas tokioms situacijoms. Užsidegus elektromobiliui pirmiausia reikia pranešti aplinkiniams žmonėms apie atsiradusį pavojų ir susisiekti su gelbėjimo tarnyba.

Elektromobilio sistemų programinės įrangos atnaujinimai iš gamintojo ateina pagal poreikį.  Reguliarus programinės įrangos atnaujinimas (kalibravimas) nėra numatytas. Jei norite patikrinti, ar automobiliui yra skirta programinės įrangos atnaujinimų, reikėtų kreiptis į „Hyundai“ servisą.

Elektromobiliui reguliarios apžiūros reikia kartą per metus arba kas 15 000 km.  Gali reikėti pakeisti salono oro filtrą, stabdžių skystį, reduktoriaus alyvą. Taip pat numatytas automobilio sistemų patikrinimas diagnostikos priemonėmis. Rekomenduojame priežiūros darbus atlikti pas oficialius „Hyundai“ prekybos atstovus, nes elektromobilio technologija yra labai specifinė ir jai reikia atitinkamos automobilio markės žinių. Nepakankamas automobilio tikrinimas gali sukelti dideles remonto arba priežiūros išlaidas.

Atvykite ir išbandykite

Jus dar gali sudominti

„Hyundai“ tarnybinis automobilis
Sužinokite daugiau

„Hyundai“ elektromobiliai
Skaityti daugiau

„Hyundai“ hibridiniai automobiliai
Sužinokite daugiau