Close

Hyundai elektromobiliai

Tikras malonumas vairuoti!

Kas yra tikras elektromobilis?

Visiškai elektriniai automobiliai nenaudoja degalų, todėl neišmeta anglies dvideginio. Kadangi jie neturi sankabos ar pavarų, sumažėja techninės priežiūros išlaidos, o greitėja lengvai dėl didelio sukimo momento. Tolygus ir geras greitėjimas leidžia mėgautis dinamišku, maloniu važiavimu.

KONA Electric

Pagrindinės savybės:

Susipažinkite

IONIQ 5

Pagrindinės savybės:

Susipažinkite

IONIQ 5 N

Pagrindinės savybės:

Susipažinkite

IONIQ 6

Pagrindinės savybės:

Susipažinkite

Tikras malonumas vairuoti!

Elektriniai automobiliai paprastai pasižymi vienkartine greičio apribojimo pavara, todėl nebereikia perjunginėti pavarų. Rezultatas – tolygus, tylus važiavimas ir beveik momentinis atsakas. Be to, automobilis įsibėgėja neįtikėtinai greitai.

Nors galingi ir greiti, elektriniai automobiliai važiuoja labai tyliai. Šiek tiek triukšmo sukelia riedančios padangos ir aplink automobilį skriejantis vėjas, tačiau važiuojant elektrine pavara skleidžiama palyginti labai nedaug triukšmo. Tokiu būdu tiek vairuotojas, tiek keleiviai gali atsipalaiduoti ir mėgautis ramybe kelyje.

Visa kita veikia kaip ir įprastame automobilyje. Nėra nieko keisto ar sudėtingo vairuoti elektrinį automobilį. Jei galite vairuoti įprastą automobilį, elektrinis nesudarys jokių problemų.

 

Kiek kilometrų nuvažiuojate per dieną?

Palyginkite kas kiek dienų reikia įkrauti IONIQ 5 ir IONIQ 6 važiuojant į darbą ir atgal.

IONIQ 5 - diena kas antrą1
IONIQ 6 - diena kas antrą2

Taip, kaip vidaus degimo variklio (VDV) degalų naudojimo efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių, taip ir elektromobilio bendras nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo akumuliatoriaus dydžio, vairavimo stilius, lauko temperatūros, keleivių skaičiaus ir kt.

Didžiausias nuvažiuojamas atstumas su 77 kWh baterija yra 507 km, skaičiuojant pagal WLTP metodiką.

Didžiausias nuvažiuojamas atstumas su 77 kWh baterija yra 614 km, skaičiuojant pagal WLTP metodiką.

Kokie yra elektromobilio privalumai?

Elektrinių automobilių savininkai taip pat gali pasinaudoti suteikiamomis lengvatomis. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje, Šventojoje ir Trakuose galite statyti automobilį nemokamai, tačiau kiekviename mieste būtinas atskiras leidimas. Elektriniais automobiliais galima važiuoti viešajam transportui skirta juosta, pažymėta A ir elektrinio automobilio simboliu.

Nuo 2021 m. prie pastatų, kuriems skirta daugiau nei 10 automobilių statymo vietų, privaloma įrengti įkrovimo infrastruktūrą elektriniams automobiliams. Tai reiškia, kad nutiesiami laidai, tačiau įkroviklį turite įsirengti patys.

Susisiekite su įgaliotuoju atstovu norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip gauti leidimus automobiliui nemokamai statyti ir kokios dar lengvatos taikomos elektriniams automobiliams.

 

Kaip įkrauti elektrinį automobilį?

Įsirengus namuose specialią įkrovimo stotelę, elektrinis automobilis įkraunamas kur kas greičiau, nei naudojant buitinį elektros lizdą. Įkrovimo stotelė namuose gali būti sumontuojama ant sienos (garaže) arba naudojama kaip atskiras įrenginys (lauke). Jei namuose įrengti įkrovimo stotelę sudėtinga, galite ieškoti viešųjų įkrovimo stotelių, esančių arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos, pavyzdžiui, įrengtų prie prekybos centrų ar visuomeninių pastatų. Be to, nemaža dalis įmonių šalia biurų turi įsirengusios įkrovimo stoteles, skirtas darbuotojams ir lankytojams. Informaciją apie įkrovimo stoteles galite realiuoju laiku matyti ir savo automobilio jutikliniame ekrane.

Kokia garantija suteikiama elektromobiliui?

Elektromobiliams suteikiama tokia pati visapusiška garantija kaip ir kitiems „Hyundai“ lengviesiems automobiliams – 5 metai be ridos apribojimo. Be to, aukštos įtampos akumuliatoriui „Hyundai“ suteikia ilgesnę garantiją – 8 metams / 160 000 kilometrų. Jis sukurtas ilgai tarnauti.

Skaitykite daugiau apie Hyundai visapusišką garantiją

Kurios elektromobilio dalys dėvisi?

Elektromobiliai, kaip ir vidaus degimo varikliais varomi automobiliai, neapsieina be periodinės techninės apžiūros. Gali reikėti pakeisti salono oro filtrą, stabdžių skystį, reduktoriaus alyvą. Taip pat numatytas automobilio sistemų patikrinimas diagnostikos priemonėmis. Rekomenduojame priežiūros darbus atlikti pas įgaliotame „Hyundai“ autoservise, nes elektromobilio technologija yra labai specifinė ir jai reikia atitinkamos automobilio markės žinių. Nepakankamas automobilio tikrinimas gali sukelti dideles remonto arba priežiūros išlaidas.

Kiek saugus yra elektromobilis?

Dėl po automobilio dugnu esančio akumuliatorių bloko elektromobilio svorio centras yra ypač žemai. Tai pagerina automobilio manevravimo galimybes ir judrumą. Automobiliai turi autonominę avarinio stabdymo ir aklosios zonos sekimo sistemą, taip pat ir pagalbinę eismo juostos išlaikymo sistemą. Išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema be pastovaus greičio palaiko ir saugų atstumą tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio. Dėl saugumo svarbiausioms kėbulo struktūroms sustiprinti naudotas karštas štampavimas, aukštų technologijų klijai ir pan.

Jus dar gali sudominti

Dažniausiai užduodami klausimai apie hibridinius ir elektrinius automobilius
Sužinokite daugiau

Pirmasis Hyundai tik elektra varomas N modelis
IONIQ 5 N

„Hyundai“ ir vandenilis
Daugiau informacijos