Susipažinkite su naujosiomis ES padangų ženklinimo taisyklėmis

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigalios Reglamentas (ES) 2020/740 – tai reiškia, kad C1, C2 ir C3 padangos bus privalomai ženklinamos, kad vartotojams ir specialistams būtų paprasčiau rinktis padangas pagal nurodytas specifikacijas. Naujose ženklinimo etiketėse pateikiama glausta padangų našumo apžvalga, o daugiau susijusios informacijos bus galima rasti internetu. Čia apžvelgiami taisyklių pakeitimai ir pagrindiniai ypatumai, kad geriau suprastumėte visus naujosios ženklinimo sistemos privalumus.

 

Trumpa ženklinimo ypatumų apžvalga

Kaip naujasis ES reglamentas paveiks mano padangų ženklinimą?


Supaprastinta klasifikacijos sistema

Padangos lemia iki 20 % jūsų automobilio degalų sunaudojimo. Pasirinkę padangas, pasižyminčias dideliu degalų sunaudojimo efektyvumu, nuvažiuosite ilgesnį atstumą ir sumažinsite CO2 emisijas. Skiriami 5 lygiai, atitinkantys klases nuo A iki E: A (žalia spalva): didžiausias degalų sunaudojimo efektyvumas; E (raudona spalva): mažiausias degalų sunaudojimo efektyvumas.
Pastaba. Padangų slėgį reikia reguliariai tikrinti, kad būtų užtikrintas optimalus degalų sunaudojimo efektyvumas ir sukibimas su šlapia kelio danga.


Sukibimas su šlapia kelio danga

Padangos, priskiriamos aukštai sukibimo su šlapia kelio danga klasei, greičiau sustoja ant šlapio paviršiaus visiško stabdymo metu. Avarinėje situacijoje gali būti svarbus kiekvienas metras. Skiriami 5 lygiai, atitinkantys klases nuo A iki E: A (mėlyna spalva): geriausias sukibimas su šlapia kelio danga; E (žydra spalva): prasčiausias sukibimas su šlapia kelio danga.
Pastaba. Padangų slėgį reikia reguliariai tikrinti, kad būtų užtikrintas optimalus sukibimas su šlapia danga, ir būtina visada atsižvelgti į stabdymo kelią.


Išorinis riedėjimo triukšmas

Padangos, pasižyminčios geru triukšmo lygio vertinimu, gali sumažinti transporto keliamą neigiamą poveikį aplinkai. Skiriamos A, B ir C kategorijos, kurias nurodo garso bangos simbolis:

A: mažas triukšmo lygis
B: vidutinis triukšmo lygis
C: didelis triukšmo lygis


Žieminės padangos

Šis simbolis įspaudžiamas padangos šone; jis nurodo, kad pagal atliktus bandymus padanga atitinka našumo reikalavimus, taikomus esant sudėtingoms eismo sąlygoms dėl sniego. Jis naudojamas lengvųjų automobilių / visureigių, furgonų ir sunkvežimių padangoms (C1, C2 ir C3) ženklinti, atsižvelgiant į atitinkamus parametrus ir reikalavimus.


Dygliuotos padangos

Šiuo simboliu ženklinamos žieminės padangos, kurioms patvirtintas sukibimas su ledu. Jis taikomas tik C1 padangoms, skirtoms automobiliams / visureigiams.
Pastaba. Ledui pritaikytos padangos yra specialiai suprojektuotos apledėjusiai ir suspaustu sniegu padengtai kelio dangai ir turėtų būti naudojamos tik labai atšiauriomis klimato sąlygomis (pvz., esant žemai temperatūrai). Naudojant ledui pritaikytas padangas mažiau atšiauriomis klimato sąlygomis (pvz., šlapios dangos sąlygomis ar esant aukštesnei temperatūrai) jų efektyvumas gali būti neoptimalus, ypač sukibimo su šlapia danga, transporto priemonės valdymo ir padangų nusidėvėjimo požiūriu.


QR kodas

Nuskaitykite kodą norėdami gauti daugiau informacijos apie gaminį.

 

Reikia daugiau informacijos?

Tai pakeistų ES padangų ženklinimo taisyklių santrauka. Visą Reglamento tekstą rasite oficialioje ES svetainėje.

ES padangų ženklinimo taisyklės >>

 

Atsisiųsti visas padangų etiketes

Visos padangų etiketės, taikomos šiuo metu su „Hyundai“ automobiliais komplektuojamoms padangoms.

Visos padangų etiketės >>