Close

6 patarimai, kaip pratęsti elektromobilio akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę

Bėgant laikui ir augant elektromobilio ridai jo aukštos įtampos akumuliatoriaus talpa mažėja. Vis dėlto, šis procesas vyksta iš lėto, ir „Hyundai“ savo elektromobilių aukštos įtampos akumuliatoriams suteikia 8 metų arba 160 000 km ridos garantiją. Akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę galite pailginti ir patys. Perskaitykite toliau pateiktus patarimus, kaip tai padaryti.

1) Akumuliatoriaus neiškraukite per daug

Neleiskite akumuliatoriui dažnai išsikrauti iki labai žemo lygio. Tai reiškia kasdien iki mažesnės nei 20 % įkrovos. Jei jūsų elektromobilio akumuliatoriaus įkrova pernelyg dažnai nukris žemiau 20 %, akumuliatorius veiks prasčiau ir sutrumpės jo eksploatavimo trukmė. Palaikydami akumuliatoriaus įkrovą virš 20 %, jūs pratęsite jo eksploatavimo trukmę ir ilgiau užtikrinsite tinkamą veikimą.

2) Kraukite dažnai

Jei įmanoma, akumuliatorių kraukite kasdien. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną atvykę į darbą arba grįžę namo. Visiškas iškrovimas ličio jonų baterijai kenkia, o trumpi įkrovimo ciklai tinka. Jeigu galite rinktis tarp greitojo ir standartinio įkrovimo ir turite laiko, rekomenduojame naudoti standartinį įkroviklį.

3) Venkite ilgai trunkančių greitėjimo ciklų

Tai taikoma visiems automobiliams, ne tik elektriniams – nespauskite akceleratoriaus per stipriai ir per ilgai. Ilgai ir stipriai spaudžiant greičio pedalą ne tik išauga iškrovos srovė, bet ir palaipsniui įkaista akumuliatoriaus elementai. Nors elektromobiliai ir labai sparčiai greitėja, tačiau jie nėra skirti lenktynėms*.

* Tai nereiškia, kad su elektromobiliu negalite dalyvauti autoralyje – jūs galite, jei jo modelis yra specialiai paruoštas tokiam tikslui.

4) Jei elektromobilį statote ilgesniam laikui, statykite pavėsyje

Būtų puiku surasti statymo vietą pavėsyje, o dar geriau – įkrovimo vietą pavėsyje. Jūsų elektromobilyje įrengta automatinė temperatūros valdymo sistema be reikalo eikvos akumuliatoriaus energiją vėsinimui, kad sistema optimaliai veiktų. Žiemą elektromobilį pašildykite, prijungę prie buitinio elektros tinklo, kad vėliau išvažiavę nešvaistytumėte akumuliatoriaus energijos. Tai ne tik patogu, bet ir pailgina akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę.

5) Palaikykite optimalią akumuliatoriaus būseną, kai nevažinėjate

Jeigu savo automobilio kurį laiką nenaudosite, nepalikite jo su visiškai iškrautu ar visiškai įkrautu akumuliatoriumi. Bet kuri iš šių būsenų trumpina akumuliatoriaus eksploatavimo trukmę, nes automobilis nenaudojamas. Reguliariai važinėjant akumuliatorių geriausia įkrauti iki optimalaus 30–80 % lygio, o ilgesniam laikui automobilį pastatant – iki maždaug 50 %.

6) Apribokite maksimalią įkrovą

Galite nustatyti maksimalią įkrovos vertę tiek nuolatinės srovės (DC), tiek kintamosios srovės (AC) įkrovikliams. Nors visiškai įkrautas akumuliatorius veikia ilgiausiai, tačiau taip daryti nerekomenduojame, nes trumpėja jo eksploatavimo trukmė.

Savo „Hyundai“ savininko vadove rasite daug patarimų, kaip naudoti vieną ar kitą savo automobilio funkciją. Atsisiųskite savo automobilio vadovą iš čia: www.hyundai.lt/hyundai-naudotojo-vadovai/