Close

Greičiausi Lietuvos žurnalistai

Galingiausioje klasėje „Virš 3000“ (automobiliai su varikliais virš 3000 cm3) greičiausias buvo Egidijaus Babelio ir Aleksandro Dainio ekipažas („Hyundai i30 Fastback N“).

Birželio 1-osios popietę prie Liepojos koncertų salės vyko paskutinis „Viada Press Ralio 2019“ greičio ruožas. Automobilių stovėjimo aikštelėje surengtas slalomas vainikavo dviejų dienų varžybas, per kurias 75 ekipažai Lietuvos bei Latvijos pajūryje įveikė daugiau nei 300 kilometrų ir 23 greičio ruožus.

Antroje vietoje liko Arūnas Volungevičius su Povilu Girčiu („Honda Civic Type-R“), trečioje – svečiai iš Lenkijos Jacekas Jureckis su Mareku Wicheriu („Lexus RC-F“).

Egidijus Babelis labai džiaugėsi renginiu. „ „i30 Fastback N“ yra lankstus ir įmantrus. Patogus, kaip aš mėgstu, ir visada tvirtas. LSD (elektroninis užsiblokuojantis diferencialas) veikia geriau, nebando užmušti ir puikiai atlieka savo darbą. Ir, kaip paaiškėjo, geriau paskirstytas jo svoris. Jis ir atrodo geriau. Mane pritrenkė, ką šis automobilis gali padaryti. Juo galima daryti viską, ko nori, vos tik apie tai pagalvoji. Galima slysti šonu, staigiai stabdyti prieš posūkį, įvažiuoti į posūkį beveik visiškai užfiksavus vairą.

Ir jis viską padaro vos apie tai pagalvoji. Variklis puikus, garsas labai žemas ir piktas, su vaikiškais stuktelėjimais, man tai labai patinka, pavarų dėžė puikiai pritaikyta, stabdžiai stipresni nei lenktyninio automobilio „Sciroco GT24“ ir neperkaista. Viskas atrodo taip patikimai pagaminta, atrodo, kad šis automobilis gali nuvažiuoti daugiau kilometrų nei „Volkswagen“ grupės TCR automobiliai. O paspaudus normalaus vairavimo mygtuką automobilis tampa paprastu. Keliavome iš Vilniaus į Palangą ir atgal su 3 augalotais vyrais ir nemažai bagažo, bet viskas tilpo ir visiems pakako vietos.“