Close

HYUNDAI IONIQ 6 išrinktas pasaulio metų automobiliu, pasaulio elektromobiliu ir tapo nugalėtoju geriausio metų automobilio dizaino kategorijoje

Niujorko tarptautinėje automobilių parodoje IONIQ 6 pelnė Pasaulio metų automobilio apdovanojimą.

  • Po tris apdovanojimus 2022 metais pelniusio IONIQ 5, šis itin aerodinamiškas elektromobilis yra antras iš eilės HYUNDAI IONIQ modelis, laimėję tris pagrindinius geriausio pasaulyje automobilio apdovanojimus.
  • IONIQ 6 vos per 18 minučių galima įkrauti nuo 10 iki 80 proc., su viena įkrova jis nuvažiuoja 614 km*, skaičiuojant pagal WLTP metodiką, jis taip pat turi įkrovimo iš automobilio (V2L) technologiją.
  • Išmaniuosius mobilumo sprendimus kurianti „Hyundai Motor“ bendrovė iki 2030 metų planuoja pristatyti 17 baterijomis varomų elektromobilių modelių.

Pripažinimo susilaukęs „Hyundai Motor“ bendrovės elektromobilis IONIQ 6 už savo unikalų aerodinamišką dizainą ir įspūdingai ilgą nuvažiuojamą atstumą tarptautinės žiuri įvertintas kaip pasaulio 2022 metų automobilis, pasaulio elektromobilis ir geriausią dizainą turintis automobilis. Šiandien Niujorko tarptautinėje automobilių parodoje (NYIAS) vykusioje ceremonijoje buvo paskelbti Pasaulio metų automobilio rinkimų rezultatai.

Į finalą pateko trys geriausi 2022 metais pagaminti automobiliai, iš kurių 100 automobilių žurnalistų iš 32 šalių žiuri geriausiu išrinko IONIQ 6. Tai antrasis iš eilės HYUNDAI pelnytas trigubas apdovanojimas Pasaulio metų automobilio rinkimuose. Pernai žiuri tose pačiose kategorijose nugalėtoju pripažino IONIQ 5.

Nepaprastai džiaugiamės gavę šį prestižinį apdovanojimą antrus metus iš eilės. Tai didžiulis visų „Hyundai Motor Company“ darbuotojų talentingumo ir pastangų pateikti rinkai tokio lygio elektromobilius kaip IONIQ 6 įvertinimas“,

sakė „Hyundai Motor Company“ prezidentas ir generalinis direktorius Jaehoon Chang.

„Šis apdovanojimas sustiprina mūsų įsipareigojimą būti pasauliniu lyderiu transporto priemonių elektrifikavimo srityje ir skatina dar labiau stengtis kuriant išmanaus mobilumo sprendimus.“

„Mes visuomet siekiame užmegzti emocinį ryšį su savo klientais, o su IONIQ 6 dizainu mums tai pavyko kaip niekad gerai. Veržlumo įvaizdį perteikiantys aptakūs modernizmo eros stiliaus elementai kuria ne tik emociją, bet ir aerodinaminį efektyvumą, kurio dėka automobilis vienu įkrovimu gali nuvažiuoti tokį įspūdingą atstumą“, – sako SangYup Lee, bendrovės vykdomasis viceprezidentas ir HYUNDAI pasaulinio dizaino centro vadovas. „Automobilio salone mes sukūrėme asmeninės studijos interjerą su atidžiai suplanuota erdve ir netrikdančiu funkcionalumu, kuris, mūsų įsitikinimu, dar pagerina elektromobilio dizaino kokybę.“

IONIQ 6 yra antrasis HYUNDAI vien elektra varomų automobilių prekės ženklo IONIQ modelis. Jis išnaudoja visus HYUNDAI modulinės E-GMP platformos (Electric-Global Modular Platform) privalumus. 800 V elektros sistemos akumuliatorių galima įkrauti nuo 10 iki 80 proc. vos per 18 minučių, o jo vieta suprojektuota taip, kad salone liktų kuo daugiau erdvės.

Ypač mažą oro pasipriešinimo koeficientą – tik 0,21 – turintis IONIQ 6 yra vienas aerodinamiškiausių ir efektyviausiai elektros energiją naudojančių elektromobilių rinkoje. Pagal WLTP metodiką apskaičiuotas šio aerodinamiško elektromobilio nuvažiuojamas atstumas – 614 km* . Pagal WLTP standartinio 2WD modelio su 18 colių ratais sunaudojama elektros energija yra 13,9 kWh/100 km.

Tarp daugybės IONIQ 6 funkcijų paminėtina įkrovimo iš automobilio (V2L) technologija, pagalbos vairuotojui sistemos ir modernios ryšio funkcijos su radijo bangomis siunčiamais (OTA) programinės įrangos naujiniais. Visa tai kuria unikalią susietojo automobilio patirtį. Iki 2 950 mm prailgintas atstumas tarp ašių leido sukurti erdvų ir ergonomišką saloną su visa eile įgalinančių funkcijų, tokių kaip dviejų spalvų salono apšvietimas, su automobilio greičiu sinchronizuotas apšvietimas, elektromobilio greičio ir galios reguliavimas bei „tikro“ variklio garsą sukurianti technologija „Active Sound Design“ (e-ASD).

Šiais metais pasaulio metų automobilio rinkimų komisija taip pat nominavo poną SangYup Lee tapti automobilių pasaulio 2023 metų žmogumi už jo indėlį kuriant įspūdingiausius ir novatoriškiausius 2022 metais pasirodžiusius koncepcinius ir serijinius automobilius, įskaitant HYUNDAI IONIQ 6, visiškai naują KONA ir koncepcinį modelį „N VISION 74 Rolling Lab“. Be to, IONIQ 6 per pastaruosius kelis mėnesius pelnė prestižinių apdovanojimų: vyrų žurnalas „GQ“ paskelbė jį geriausiu 2023 metų sedanu, o žurnalas „Le Guide de l’auto“ – geriausiu metų naujuoju automobiliu. Euro NCAP skyrė jam penkias žvaigždutes už saugos sistemas ir įvertino kaip geriausią didelių šeimos automobilių klasėje.

Šiais metais pelnyti IONIQ prekės ženklo laimėjimai sustiprins „Hyundai Motor“ pastangas sparčiau įgyvendinti elektrifikavimo strategiją ir tapti pirmaujančia pasaulyje elektromobilių gamintoja. Iki 2030 metų „Hyundai Motor“ bendrovė planuoja pristatyti 17 naujų BEV modelių, įskaitant prabangaus prekės ženklo GENESIS modelius. Iki 2030 bendrovė ketina visame pasaulyje kasmet parduoti po 1,87 mln. BEV automobilių.

* Tai yra modelio su ilgos veikimo trukmės akumuliatoriumi (77,4 kWh), varomo dviem ratais (2WD) su 18 colių padangomis rodikliai. Matuojant pagal JAV aplinkos apsaugos agentūros (EPA) metodiką, šis modelis nuvažiuoja 581 km.