Close

„Hyundai IONIQ Electric“ – žinomai mažiausių sąnaudų elektromobilis

Ne vienas šaltinis patvirtina, kad „Hyundai IONIQ Electric“ yra mažiausių sąnaudų serijinis elektromobilis.

„Traficom“ automobilių palyginimo sistema

Pagal Suomijos transporto ir komunikacijos tarnybos „Traficom“ tvarkomą automobilių palyginimo sistemą, „Hyundai IONIQ Electric“ (MY20 38 kWh 136 AG) „Comfort“ ir „Style“ versijos yra mažiausių sąnaudų vien tik elektra varomi automobiliai mūsų rinkoje. „IONIQ Electric“ gamintojas nurodo 138 Wh / km sąnaudas. Tarp šešių geriausių automobilių patenka ir kiti Suomijoje siūlomi „Hyundai“ vien tik elektra varomi automobiliai „KONA Electric“ su 150-154 Wh sąnaudomis.

„Traficom“ automobilių palyginimo sistema apibendrina automobilių tipo patvirtinimo sertifikatų duomenis ir automobilių importuotojų pateiktą gaminio informaciją. Sistema taip pat teikia informaciją apie lengvųjų automobilių degalų ekonomiškumą ir anglies dioksido emisiją pagal WLTP bandymų ciklą.

EV Database

Tarptautinė elektromobilių palyginimo sistema „EV Database“ pagal sąnaudų dydį išskiria „IONIQ Electric“ kartu su „Tesla Model 3 Standard Range Plus“ kaip mažiausiai elektros vartojančius šiuo metu parduodamus serijinės gamybos elektromobilius.

Suomijos „Tekniikan Maailma“ elektromobilių žiemos bandymai*

„IONIQ Electric“ sąnaudos šaltu oru buvo tikrinamos „Tekniikan Maailma“ 2020 m. pradžioje atliktų elektromobilių bandymų metu žiemą. Nustatyta, kad -9 °C šaltyje „Hyundai IONIQ“ elektros sąnaudos buvo mažiausios ir siekė 17 kWh / 100 km (170 Wh / km). Elektros sąnaudos bandymų metu skaičiuotos pagal matavimus važiavimo metu, važiavimo pabaigoje išmatuotas vertes be salono šildymo pirmuosiuose trasos kilometruose. Taigi, rezultatai buvo artimi automobilio su pirminiu pašildymu sąnaudoms. „Tekniikan Maailma“ teigia, kad „Hyundai IONIQ Electric“ pleišto forma mažina oro pasipriešinimą ir taip taupo elektros energiją.  IONIQ taip pat buvo lengviausias bandymų grupės automobilis. Pačius pirmuosius „Tekniikan Maailma“ elektromobilių žiemos bandymus 2019 metais laimėjo „Hyundai KONA Electric“.

Suomijos automobilininkų sąjungos ekonomiško vairavimo varžybos „EcoRun“**

„EcoRun“ arba ekonomiškas vairavimas – tai automobilių sporto rūšis, kai standartiniu automobiliu reikia įveikti nurodytą trasą, suskirstytą į įvairaus ilgio atkarpas su joms nustatytu važiavimo laiku. Trasa įveikiama laikantis kelių eismo taisyklių ir stengiantis suvartoti kuo mažiau degalų. Varžybose automobilyje visada važiuoja vairuotojas ir šturmanas.

Ekonomiško vairavimo varžybose „EcoRun“ ankstesnių „Hyundai IONIQ Electric“ modelių sąnaudos taip pat buvo itin mažos. Pavyzdžiui, 2018-2019 metais „IONIQ Electric“ maždaug 200 km trasas įveikė su tikrai mažomis 9,1-12,4 kWh / 100 km (91-124 Wh / km) sąnaudomis. „EcoRun“ varžybose taip pat ir „Hyundai KONA Electric“ pasiekė 9,9 kWh / 100 km (99 Wh / km) sąnaudų rezultatą.

* Šaltinis: https://tekniikanmaailma.fi/paras-talvisahkoauto-2019/

** Šaltinis: https://www.ekoautoilu.fi/taloudellisen-ajamisen-kilpailu-ecorun/?utm_source=web&utm_medium=release&utm_campaign=Hyundai%20IONIQ%20pienikulutuksisin