Close

Lietuvos metų automobilio 2022

Hyundai IONIQ 5 tapo geriausiu metų elektromobiliu, o taip pat tapo metų inovacijos ir metų dizaino apdovanojimų savininku. Geriausias šeimos automobilis - Hyundai SANTA FE.

„Lietuvos metų automobilio“ rinkimus nuo pat pradžios organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas. Kasmet rudenį tradiciniame susirinkime išrenkama nauja profesionalių automobilių žurnalistų ir ekspertų komisija, kuriai tenka užduotis – per du mėnesius įvertinti visus į rinkimus deleguotus naujausius, per metus Lietuvos automobilių rinkoje debiutavusius, modelius. Galiausiai išrenkami pretendentai į skirtingas nominacijas, į „Lietuvos metų automobilio“ vardą tradiciškai taikosi septyni, iš visų kandidatų išrinkti, automobilių modeliai.

Štai kaip atrodė galutiniai balsavimo rezultatai:

  • „Mercedes-Benz C-Class“ – 45 balai
  • „Hyundai IONIQ 5“ – 41 balas
  • „Škoda Enyaq iV“ – 39 balai
  • „Hyundai Tucson“ – 37 balai
  • „Ford Mustang Mach-E“ – 35 balai
  • „Nissan Qashqai“ – 31 balas
  • „Audi e-tron GT“ – 22 balai

Į „Metų elektromobilio“ vardą pretendavo šie trys modeliai: „Hyundai IONIQ 5“, „Mercedes EQA“, „Škoda Enyaq iV“. Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad „Metų elektromobiliu 2022“ gali vadintis „Hyundai IONIQ 5“ modelis.

„BTA metų šeimos automobiliu“ pretendavo tapti vienas iš šių trijų modelių: „Hyundai Santa Fe“, „Škoda Enyaq iV“, „Volkswagen Arteon Shooting Brake“. Trijuose Lietuvos miestuose automobilius bandžiusios šeimos nusprendė, kad titulo vertas yra septynvietis „Hyundai Santa Fe“ visureigis.

T.Tomson/Petrolheads nuotr.

Į „Metų inovacijos“ titulą pretendavo šios trys technologijos: „Hyundai IONIQ 5“ V2L technologija, „Hyundai Tucson“ aklosios zonos kameros, „Seres 3“ integruotas vaizdo registratorius. Titulą išplėšė „Hyundai IONIQ 5“, kurio V2L technologija leidžia iš elektromobilio baterijos įkrauti ne tik elektros prietaisą, bet ir kitą elektromobilį.

J. Lengvino/15.min.lt nuotr.

„Metų dizaino“ automobiliu galėjo tapti šie modeliai: „Audi e-tron GT“, „Hyundai IONIQ 5“, „Volkswagen Arteon Shooting Brake“. Nuspręsta, kad „Metų dizaino 2022“ apdovanojimo vertas „Hyundai IONIQ 5“ modelis, savo išvaizda patraukiantis ne vieno akį.

J. Lengvino/15.min.lt nuotr.