Close

Viskas, ką reikia žinoti vežantis dviratį

Jau metas vykti į gamtą pasikrauti energijos, o gal dalyvauti dviračių lenktynėse. Atėjus pavasariui, daugelis pradeda galvoti, kaip automobiliu vežtis dviratį. Padėsime jums rasti tinkamiausią sprendimą.

Patogiausia dviratį vežti salone, bet jis užima daug vietos. Jei dviračiu važiuojate nedidelius atstumus ir svarbu greitai surinkti ir išardyti dviratį, galite pagalvoti apie sulankstomą dviratį. Tokie dviračiai telpa į vidutinės klasės automobilio bagažinę nenuleidžiant galinių sėdynių.

Jei jau turite normalaus dydžio dviratį, bet mažesnį automobilį, reikės nuimti priekinį ratą ir dviratį dėti į bagažinę dalimis. Į didesnį automobilį sutalpinsite dviratį jo neišardę. Pirmiausia nuleiskite galines sėdynes ir tada atsargiai įkelkite dviratį į bagažinę. Dviratį dėkite taip, kad pavarų perjungimo žvaigždžių blokas būtų viršuje, nes vežamo dviračio svoris gali jį pažeisti. Rekomenduojame naudoti pailginamus guminius kilimėlius galinių sėdynių atlošams apsaugoti nuo sutepimo.

Bagažinės įdėklo prailginimas,
kaina 81 €*

Jei norite vežti dviratį su žemesniu rėmu, į bagažinę galima dėti tik priekinį ratą, o likusią dviračio dalį – tarp priekinės ir galinės sėdynių. Taip vežamas dviratis, o ypač jo tepaluota grandinė gali labai sutepti automobilio saloną. Todėl nepamirškite pasiimti kokio seno užtiesalo sėdynėms apsaugoti.

Dviračių vežimas ant stogo

Jei norite vežti dviratį ar kokį kitą krovinį ant stogo, pirmiausia peržiūrėkite savo automobilio technines specifikacijas. Kiekvieno modelio maksimali stogo apkrova skiriasi. Net ir to paties modelio apkrovos dydis gali skirtis, priklausomai nuo modelio metų. Taigi, jei jūsų automobilis toks pats, kaip kaimyno, tik jūsiškis šiek tiek senesnis, jūsų stogo leistina apkrova gali skirtis.

„Hyundai Active“ laikiklis vienam dviračiui uždedamas lengvai ir greitai. Tam nereikia jokių specialių įrankių. Nenaudojamą laikiklį galima nulenkti ir užrakinti.

„Active“ dviračių laikiklis,
kaina 163 €*.

Išrankesniems klientams rekomenduojame „Pro“ laikiklį. Ši unikali greitai sumontuojama sistema taupo laiką ir jėgas. Jam uždėti nereikia įrankių: dviratis tiesiog uždedamas ant rėmo laikiklio, kuris ant stogo reguliuojamas ir pritvirtinamas viena ranka sukant patogias rankenėles.

Guminis paminkštintas rėmo laikiklio paviršius saugo dviratį nuo subraižymo. Saugumui užtikrinti dviračių laikiklis yra užrakinamas. Jei ant stogo vienu metu norite vežti du dviračius, šie laikikliai yra pats greičiausias ir patogiausias būdas dviračiams uždėti.

„Pro“ dviračių laikiklis,
kaina 279 €*.

Važiuojant su ant stogo vežamu dviračiu, bus didesnis vėjo pasipriešinimas, girdėsis triukšmas. Dviračius reikia montuoti kuo arčiau stogo centro geresnei pusiausvyrai pasiekti. Atminkite, kad su dviračiu ant stogo negalėsite įvažiuoti į požemines stovėjimo aikšteles.

Vežant dviratį laikiklyje ant stogo, saugumui užtikrinti didžiausias automobilio greitis neturėtų viršyti 130 km/val. Pasirinkite saugų greitį įvertinę vėjo stiprumą ir kelio sąlygas, taip pat bendrą vežamo krovinio svorį.

Dviračių laikiklis ant vilkimo įtaiso

Ant vilkimo kablio tvirtinamas dviračių laikiklis yra patogus, nes prie jo lengviau pritvirtinti dviratį. Pavyzdžiui, jei esate 165 cm ūgio, jums užkelti dviratį ant krosoverio stogo gali būti gana sunku.

„Hyundai“ siūlo kompaktišką ir lengvą dviračių laikiklį. Jis buvo pripažintas geriausiu elektrinių dviračių laikikliu keliuose dviračių laikiklių bandymuose. Jis taip pat išlaikė susidūrimo ir kliūčių išvengimo bandymus. Tinkamas vežti ir elektrinius dviračius. Ant kablio sumontuotas laikiklis taip pat netrukdo patekti į bagažinę. Turi apsaugą nuo vagystės.

Dviračių laikiklis visiems vilkimo įtaisams,
kaina 716 €*.

Taigi, elektrinius dviračius galima vežti ant automobilio dviračių laikiklio, tik svarbu neviršyti didžiausio leistino svorio. Palyginti su įprastais dviračiais, elektriniai dviračiai paprastai būna gana dideli, platūs ir tvirti, tad jiems reikia vietos ant laikiklio.

Daugelyje „Hyundai“ elektromobilių yra įkrovimo iš automobilio (V2L) funkcija. Su ja ilgesnėje kelionėje dviračius galima įkrauti nuo automobilio elektros variklio.

Saugumui užtikrinti su dviračio laikikliu „Hyundai“ rekomenduoja važiuoti tik iki 130 km/val. greičiu. Esant blogoms oro ar kelio sąlygoms, reikia važiuoti lėčiau.

Jei norite apsaugoti dviratį nuo purvo, dulkių ir lietaus, reikėtų naudoti dviračio uždangalą. Norėdami sužinoti, kokia jūsų automobilio didžiausia apkrovos geba ar gauti kitokios informacijos, kreipkitės į artimiausią „Hyundai“ prekybos atstovą.

„Hyundai“ pardavėjai

* Rekomenduojama mažmeninė kaina su PVM nuo 2024 04 30.
Nuotraukos: „Hyundai Mobis“, „Hyundai Baltic“, Tuomas Sauliala.